Milk

Milk

Milk
| Nutrient | Amount |
|---|---|
| Serving Size | 10 fl oz |
| Calories | 160 |
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Trans Fat | 0 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 160 mg |
| Total Carbohydrates | 16 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 16 g |
| Protein | 10 g |
| Category | Details |
|---|---|
| Milk Base | 2% Reduced Fat Milk (Combination of Reduced Fat Milk or Milk, Nonfat Milk, Nonfat Milk Solids, Vitamin A Palmitate, Vitamin D3) |
| Allergen | Milk |