Cookout Truck Items

Cookout Truck Items

Cookout Truck Items
| Item | Amount / Details |
|---|---|
| Serving Size | 42 g |
| Total Calories | 200 |
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Trans Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 190 mg |
| Total Carbohydrates | 27 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 3 g |
| Main Ingredients | Potatoes, Vegetable Oils (Canola, Sunflower and/or Safflower), Sea Salt |
| Item | Amount / Details |
|---|---|
| Serving Size | 43 g |
| Total Calories | 210 |
| Total Fat | 12 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Trans Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 410 mg |
| Total Carbohydrates | 23 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 3 g |
| Main Ingredients | Potatoes, Vegetable Oil (Corn, Sunflower, Cottonseed, Canola, and/or Safflower), Vinegar Powder (Maltodextrin, Vinegar), Sea Salt |
| Contains <2% of | Malic Acid |
| Item | Amount / Details |
|---|---|
| Serving Size | 10 g |
| Total Calories | 40 |
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Trans Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrates | 10 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 8 g |
| Protein | 0 g |
| Main Ingredients | Fuji Apples |