Coca Cola

Coca Cola

Coca Cola
| Nutrient | Amount |
|---|---|
| Serving Size | 11 fl oz |
| Calories | 130 |
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Trans Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 35 mg |
| Carbohydrates | 37 g |
| Fiber | 0 g |
| Sugars | 37 g |
| Protein | 0 g |
| Nutrient | Amount |
|---|---|
| Serving Size | 15 fl oz |
| Calories | 180 |
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Trans Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 50 mg |
| Carbohydrates | 50 g |
| Fiber | 0 g |
| Sugars | 50 g |
| Protein | 0 g |
| Nutrient | Amount |
|---|---|
| Serving Size | 22 fl oz |
| Calories | 270 |
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Trans Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 75 mg |
| Carbohydrates | 74 g |
| Fiber | 0 g |
| Sugars | 74 g |
| Protein | 0 g |
| Nutrient | Amount |
|---|---|
| Serving Size | 29 fl oz |
| Calories | 360 |
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Trans Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 95 mg |
| Carbohydrates | 97 g |
| Fiber | 0 g |
| Sugars | 97 g |
| Protein | 0 g |
| Component | Ingredients | Allergen |
|---|---|---|
| Soda / Soft Drink | Carbonated water, syrup (high fructose corn syrup, water, caramel color, phosphoric acid, natural flavors, caffeine) | None |